Zwrotka 1]
Mówiłaś: „Zostań”, a potem „idź”
Chciałaś bliskości, lecz bałaś się czuć
Droga do Ciebie jak labirynt mgły
A ja już nie mam sił
[Zwrotka 2]
Najpierw wyjazd, później powrót
Obietnice giną w słowach
Chciałem dać Ci czas i spokój
Ale jak długo można?
[Refren]
Powiedz mi, czemu znów uciekasz?
Powiedz mi, czemu tak się boisz?
Gdy jesteś blisko, zaraz znów Cię nie ma
Znowu wybierasz drogi w półmroku
[Zwrotka 3]
Mogłem zostać, mogłem odejść
Ale nie chcę grać w ten film
Czułość nie jest tylko gestem
Kiedy nie ma w niej nas…
[Mostek]
Jeśli miłość to niepewność
To ja wolę pusty stół
Nie chcę być już tylko cieniem
Gdzieś na krańcu Twoich snów
[Refren]
Powiedz mi, czemu znów uciekasz?
Powiedz mi, czemu tak się boisz?
Gdy jesteś blisko, zaraz znów Cię nie ma
Znowu wybierasz drogi w półmroku
[Outro]
Więc to koniec, nie ma słowa
Nie ma listów ani łez
Nie żałuję – byłaś pięknym
Ale niespokojnym snem