Erdő mellett,kék tó partján,
Ott ül ő,keze a botján.
Elszállt a éj,mégsem fáradt,
Várja ,hogy a hal majd rákap.
Hogy ki is ő,
Hát nem vadász,
Ő a nagy ho-ho-horgász...
Tó tükrén a felkelő nap,
A távolban békahadak,
Új kukac kerül a botra,
Vigyáz minden mozdulatra.
Hogy ki is ő,
Hát nem vadász,
Ő a nagy ho-ho-horgász...
Bedobja jó messzire,
Bámul a nagy semmibe,
Képes órákig így várni,
Egy percet se fog megbánni.
Hogy ki is ő,
Hát nem vadász,
Ő a nagy ho-ho-horgász
Görbül a bot,feszül a kar,
Csak egy pontyot,mást nem akar.
Jön is a hal,közeledik,
A büszkeség növekedik.
Hogy ki is ő,
Hát nem vadász,
Ő a nagy ho-ho-horgász
Ó de szép hal,
Itt a kézben,
Erre várt ő egész éjjel.
Belenéz a hal szemébe,
Majd elengedi a messzességbe.
Hogy ki is ő,
Hát nem vadász,
Ő a nagy ho-ho-horgász...