Intro – șoptit:
Pînă la 15 ani inima-mi doar bătea,
Team vazut, și de atunci iubește...
Vers 1:
Am mers desculță prin ploi și amintiri,
Inimile noastre împreună au prins rădăcini.
În fiecare zi și noapte cînd îmi era greu,
Auzeam în depărtare glasul tău mereu.
Atunci cînd esti departe de mine
Simt mîna ta, căldura ta.
Ești în inima mea, ești mereu cu mine,
Ești lumea, puterea și steaua mea...
Pre-Refren:
Cînd lumea cade peste mine,
Și nu mai rămâne nimeni…
Aud cum bate-n piept
Inima ta, și-a mea, sîntem una...
Refren:
Bărbatul meu e vîntul speranței,
Ultima lumină-n fața distanței.
Bărbatul meu e locul unde mă întorc,
Acolo unde nici timpul nu ne desparte.
Bărbatul meu trăiește adânc în mine
O singură iubire, care nu se stinge...
Vers 2:
M-ai învățat să rîd, chiar și atunci,
Cînd mă durea sufletul, mi-ai arătat
Că adevărata putere e iubirea.
Fiecare zi cu tine, e ca un cadou,
Tu ești eroul meu, farul meu etern...
Am strîns în palme visul care doare
Dar iubirea noastră nu arde nu moare.
Ungureanu nui din piatră nici de fier,
Dar am făcut o casă, o fată și un băiețel...
Refren Final – mare, emoțional:
Bărbatul meu e vîntul speranței,
Ultima lumină-n fața distanței.
Bărbatul meu e locul unde mă întorc,
Acolo unde nici timpul nu ne desparte.
Bărbatul meu trăiește adînc în mine,
O singură iubire, care nu se stinge...
Pentru asta azi paharele am ridicat
Andrian,
Mulțumesc de fată și băiat...