[INTRO]
„Orașul ăsta m-a învățat un lucru…
Nu întunericul e periculos.
Ci oamenii care zâmbesc în lumină
și îți vor răul din umbră.
De asta merg singur…
De asta nu mai cred în vorbe…”
(Yeah…)
(Ah…)
[VERSE 1]
Merg singur pe străzi unde visele mor,
Toți vor coroana, da’ nu văd ce-i sub nori.
Frate pe frate se vinde ușor,
Iar când cade cortina, rămâne doar gol.
Am văzut promisiuni rupte-n două,
Jură pe sânge, apoi fug când plouă.
Ochii pe mine, dar nu-mi știu povestea,
Văd doar succesul, nu și noaptea asta.
Telefonu’ sună, nu răspund la nimeni,
Mulți vor o parte când apar lumini.
Unde erați când cădeam pe asfalt?
Când tot ce aveam era foamea și-un plan.
[PRE-HOOK]
Poate de asta am devenit rece,
Fiindcă prea mulți au vrut să mă înece.
Poate de asta nu mai spun ce simt,
Că am văzut cât valorează un jurământ.
[HOOK]
Suntem umbre-n oraș! (Hey!)
Nimeni nu ne-a dat nimic! (Hey!)
Am crescut printre probleme,
Am învățat să fiu rece-n conflicte!
Toată noaptea alergăm! (Hey!)
După vise care ard! (Hey!)
Dacă mâine nu mai vin,
Las în urmă doar urme pe asfalt!
[VERSE 2]
Basul lovește ca gândurile negre,
Zâmbete false se ascund prin petreceri.
Mulți vor respect, dar nu-l pot cumpăra,
Respectul se câștigă când poți rezista.
Am cicatrici pe care nu le vede nimeni,
Le port ca pe medalii prin ani și prin zile.
Orașul mă cheamă, dar nu mă mai are,
Am devenit furtuna care nu mai dispare.
Faruri pe geam și sirene în spate,
Parcă tot trecutul încearcă să mă agațe.
Da’ merg înainte, indiferent de preț,
Că prea mulți au vorbit și-au rămas fără sens.
[HOOK]
Suntem umbre-n oraș! (Hey!)
Nimeni nu ne-a dat nimic! (Hey!)
Am crescut printre probleme,
Am învățat să fiu rece-n conflicte!
Toată noaptea alergăm! (Hey!)
După vise care ard! (Hey!)
Dacă mâine nu mai vin,
Las în urmă doar urme pe asfalt!
[OUTRO]
În orașul ăsta rece…
Când se sting luminile,
când nu mai e nimeni lângă tine…
Rămâi doar tu.
Și adevărul despre cine ești.