Събудих се във къща, дето танцува,
на третия етаж светка диско луна.
Жичко с отверка – върти без умора,
а Крисо пее: "Тва е токова хора!"
Милен Патрона – с колан от кабели,
говори със ток, без нужда от думи.
Провеждат ритъма – през мен минава,
ориенталски бийт, жицата тръпне, тръпне!
---
[Припев: женски вокал с емоция и ритъм]
🎵
Жицата тресе, бийтът ни гори,
Танцувай, мило, в къщите ние сме звезди.
С ток по пода, със ритъм в ума,
Вържи ме, Патроне, с любов и жица!
🎵
---
[Куплет 2]
Крисо Шварценегера – плете LAN мрежа,
всяка къща вече си има душа.
От пода до тавана – светят диоди,
а аз съм в средата, диря акорди.
Жичко вика: “Дай ми още фаза!”
а Милен се смее – в джоба му е база.
На покрива – антена върти любов,
а аз танцувам с кабела – без страх, без срам, без ток!
---
[Припев: женски вокал + беквокали от героите]
🎵
Жицата тресе, бийтът ни гори,
Къщата танцува – огън ни вали!
С ток по пода, със ритъм в ума,
Окабели сърцето ми, Патроне, ела!
🎵
(Крисо: “Сложи още едно УСБ!”)
(Жичко: “Дай фаза, бейби!”)
---
[Бридж: ориенталска импровизация – инструментал + вокализи “аааа, йеееее”]
(вокал мелодия с миксолидийски нюанс, дарбука соло, леко разфазиране на бийта)
---
[Финален припев: всички заедно, финален изблик]
🎵
Жицата тресе, бийтът ни гори,
Любовта в проводник – токов заряд си ти!
Окабелена, душата лети,
в танцуваща къща – ние сме мечти!
🎵
(финални крясъци: “Опаа!“, “Фазаааааа!”, “Патроне, пусни ме на мрежата!”)
---
💡 Забележка:
Тази песен е съзнателно с леко абсурден, хумористичен и арт-хаус вайб, подходяща за DIY клип с хумористични герои, които „окабеляват“ къщи, които танцуват. Може да се изпълнява с женски вокал тип Елица Тодорова + бийт от DJ Жичко. Ако искаш инструментална версия или нотиране на вокалната мелодия – мога да го направя!
Искаш ли да я адаптирам и на английски за по-широка аудитория?