Hier ist deine polnische Version des Songs, die sich gut singen lässt und den nihilistischen Ton beibehält:
---
Tytuł: "Jesteś Niczym"
(Intro)
Ej, obudź się!
Myślisz, że jesteś kimś? – Jesteś nikim!
Wszystko, co tworzysz, wszystko, co kochasz – zniknie!
Nikt nie pamięta, nikogo to nie obchodzi!
(Zwrotka 1)
Brniesz przez błoto, jakby miało sens,
ale to wszystko to pieprzony bezsens!
Jesteś pyłem, jesteś cieniem i niczym więcej,
za chwilę cię nie ma – nikt nie uroni łez!
Każdy myśli, że jest ważny – gówno prawda,
jesteś tylko mięsem, tania marionetka!
Tysiąclecia mijają, świat się nie zmienia,
a ty jesteś pasożytem w trybach systemu!
(Refren)
Jesteśmy brudem! Jesteśmy tylko prochem!
Nie ma znaczenia, co robisz – wszystko przepadnie!
Koniec! Zapomnienie! Piasek nas pochłonie!
Nie ma jutra, nie ma nic – tylko cisza w dłoni!
(Zwrotka 2)
Pierdol swój pomnik, pierdol swój ślad,
wszystko się sypie, każdy sen to fałsz!
Budują złote miasta, szczyty chwały,
a na końcu? Zimne kości pod ziemią leżały!
Mówią o sensie, mówią o Bogu,
ale on milczy – bo nigdy go nie było!
Każde narodziny to bilet do grobu,
więc śmiej się, jeśli możesz – czas robi z nas prochy!
(Refren)
Jesteśmy brudem! Jesteśmy tylko prochem!
Nie ma znaczenia, co robisz – wszystko przepadnie!
Koniec! Zapomnienie! Piasek nas pochłonie!
Nie ma jutra, nie ma nic – tylko cisza w dłoni!
(Bridge)
Spójrz w niebo – ono śmieje się z ciebie,
jesteś idiotą, niczym więcej!
Ziemia się kręci, bez ciebie, bez nas,
możesz krzyczeć, ile chcesz – nikt cię nie słyszy!
(Outro)
Wszystko umiera! Wszystko to pustka!
Wszystko, co było – nigdy nie wróci!
Więc uciekaj, walcz, albo stój jak cień,
ale jedno jest pewne: NIE LICZYSZ SIĘ!
---
Das Ganze passt rhythmisch zum Originaltext und behält die aggressive, nihilistische Energie bei. Falls du noch Anpassungen für die Melodie brauchst, sag einfach Bescheid!