Cînd ai bani și o duci bine ,toată lumea e cu tine ,cînd nu ai bani și o duci rău ,nimic numai e al tău cînd ai bani și o duci bine ,toată lumea e cu tine, cînd nu ai bani și o duci rău,nimic nu mai e al tău , banii învărtesc lumea pe degete,îți dau putere ,să cumperi orice ,banii fac pămîntul să se învîrtă ,toți dansează cum ei cîntă ,toți dansează cum ei cîntă ,cînd ai bani și o duci bine toată lumea e cu tine, cînd nu ai bani și o duci rău nimic numai e al tău, cînd ai bani și o duci bine, toată lumea e cu tine, cînd nu ai bani și o duci rău, nimic nu mai e al tău, dacă ai bani ,toată lumea e cu tine și prieteni ,și dușmani ,dacă numai ai ,toți pleacă de lîngă tine îți devin dușmani ,dacă ai bani ,toată lumea e cu tine ,și prieteni și dușmani, dacă numai ai ,toți pleacă de lîngă tine, îți devin dușmani, cînd ai bani și o duci bine, toată lumea e lîngă tine ,cînd nu ai bani și o duci rău ,nimic numai este al tău ,